Wydarzenia 21 lis 2017 | Redaktor
Oszuści dzwonią i podszywają się pod ZUS

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS dzwonią do domów i proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. ZUS przestrzega przed podawaniem oszustom danych osobowych.

ZUS zastrzega, że nigdy nie dzwoni i nie odwiedza klientów w domach, tym bardziej w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. Sprawy z klientami załatwiane są listownie lub w placówkach Zakładu oraz przez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych. Osobiste odwiedzenie klientów przez pracowników ZUS w ich domach jest wyjątkowo rzadkie i dotyczy jedynie sytuacji, gdy przeprowadzana jest kontrola wykorzystania zwolnień lekarskich. Pozostałe wizyty pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w domu klienta poprzedzane są pisemną informacją.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o daleko idącą ostrożność przy odpowiadaniu na zaproszenia tego typu spotkań, ponieważ podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor