Wydarzenia 8 sie 2017 | Wojciech Bielawa
Pesa wygrywa przetarg w Krakowie. Dostarczy 50 tramwajów

Krakowiak / fot. Facebook Pesa Bydgoszcz

Bydgoska firma po wielkich perturbacjach wygrała przetarg na dostarczenie 50 nowych tramwajów do Krakowa. Wartość kontraktu opiewa na 427,5 mln zł.

Przetarg organizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma długą historię. Pierwsze otwarcie kopert miało miejsce w październiku ubiegłego roku. Pesa zaoferowała najniższą ofertę i pokonała Newag, Skodę oraz konsorcjum Stadler Polska – Solaris. Zamawiający wykluczył jednak ofertę Pesy. Argumentował to tym, że przy poprzednim zamówieniu 36 „Krakowiaków” bydgoska firma nie wywiązała się z umowy na czas. Pesa od wykluczenia się odwołała, a Krajowa Izba Odwoławcza uznała racje bydgoskiej firmy.

We wtorek (08.08.2017) w siedzibie MPK ostatecznie rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie 50 niskopodłogowych tramwajów. Ponownie najniższą ofertę - opiewającą na kwotę 427,425 mln zł – złożyła Pesa. Pierwsza część zamówienia ma zostać zrealizowana w ciągu 30 miesięcy od zawarcia umowy. Termin realizacji wszystkich dostaw mija pod koniec 2023 roku.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący