Wydarzenia 9 kwi 2017 | Redaktor
Pięć tras w maratonie dla miłośników kolarstwa górskiego

W tym roku gmina Koronowo wraz z firmą Syngenta po raz drugi zaprasza wszystkich miłośników kolarstwa górskiego do udziału w maratonie rowerowym „Syngenta Koronowo Challenge”, który odbędzie się 22 kwietnia.

W zeszłorocznej edycji wzięła udział rekordowa, jak na wydarzenie debiutujące w kalendarzu imprez rowerowych, liczba uczestników. Do rywalizacji przystąpiło 633 zawodników z całego kraju.

Impreza została tak dobrze odebrana i oceniona, że postanowiono nie tylko jeszcze raz zorganizować zawody, ale również zaskoczyć wszystkich zupełnie nowymi trasami. Przygotowano 5 tras - dwie dla dzieci 940 m i 1450 m (od 3 roku życia do 11 lat) oraz trzy dla starszych: 15 km, 47 km i 73 km.

Dwa główne dystanse przebiegać będą przede wszystkim przez tereny wiejskie i leśne. Całkowicie zmienione trasy pozwolą zawodnikom odkryć nowe zakątki gminy Koronowo. Start i meta będą w Pieczyskach, skąd zaporą wodną zawodnicy przedostaną się na tereny leśne, aby następnie zmierzyć się z torem do jazdy dla samochodów terenowych. Liczne zjazdy, podjazdy, przejazd przez strumyk poprowadzą w dalszą część trasy. Nie może zabraknąć parku Grabina, który niejednemu zawodnikowi pierwszej edycji dał się mocno we znaki. Niewątpliwą atrakcją gminy jest najwyższy w Europie most kolejki wąskotorowej, którym również zawodnicy będą się ścigać.

Syngenta Koronowo Challenge” została również włączona do cyklu imprez Pucharu Polski XCM. Będzie to jedna z dziewięciu lokalizacji, które wyłonią zwycięzcę Pucharu Polski XCM.

ap

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor