Wydarzenia 20 kwi 2017 | Wojciech Bielawa
Rafał Piasecki zrzekł się mandatu radnego

Radny Rafał Piasecki (pierwszy z prawej) / fot. Facebook

W czwartek Rafał Piasecki zrzekł się mandatu radnego Rady Miasta. Jego miejsce w radzie zajmie prawdopodobnie Jan Gaul, który w wyborach w okręgu nr 4 na liście PiS uzyskał trzeci wynik.

„W związku z brakiem dalszej możliwości pełnienia Radnego Rady Miasta Bydgoszczy pragnę poinformować, że z dniem dzisiejszym zrzekam się mandatu Radnego Rady Miasta Bydgoszczy. Pragnę serdecznie podziękować Panu Prezydentowi, Radnym, Pracownikom bydgoskiego magistratu, a w szczególności mieszkańcom Bydgoszczy za wszystkie lata współpracy, począwszy od 2010 roku.” - oświadczenie o tej treści złożył dziś na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Rafał Piasecki.

Rezygnacja byłego polityka PiS jest związana z jego problemami osobistymi. Warszawska prokuratura wszczęła przeciwko Rafałowi Piaseckiemu postępowanie w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Karolina Piasecka zamieściła w sieci nagranie awantury, które stało się dowodem w sprawie. Piaseccy są w trakcie rozwodu.

- Prokuratura Krajowa objęła nadzór nad sprawą radnego Piaseckiego . W mojej ocenie - zero litości dla takich drani – skomentował sprawę w czwartek (20.04) wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Rafała Piaseckiego w Radzie Miasta Bydgoszczy zastąpi prawdopodobnie Jan Gaul. W ostatnich wyborach w okręgu numer 4 zajął on trzecie miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 725 głosów i przegrał z Rafałem Piaseckim (1714 głosów) i Stefanem Pastuszewskim (1072 głosy).

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący