Wydarzenia 8 paź 2017 | Redaktor
Różaniec w drodze. Szli z Przyłęk do Brzozy i wspólnie się modlili

Pielgrzymka różańcowa z Przyłęk do Brzozy

Około setka mieszkańców odmawiała wspólnie różaniec, idąc w procesji z kościoła w Przyłękach do Brzozy.

Modlitwa w drodze odbyła się tradycyjnie w przeddzień Dnia Papieskiego i jednocześnie w dniu, w którym tysiące Polaków jechały na granice Polski, by odmawiać wspólnie różaniec w ramach akcji „Różaniec do granic”.

Procesja wyruszyła w sobotę (7 października) z kościoła Wniebowzięcia NMP w Przyłękach, po wieczornej mszy św. Choć przynajmniej połowa modlitwy przebiegała w strugach deszczu, szło w niej około 100 osób z różańcami w rękach. Po odmówieniu jednej części różańca i odśpiewaniu wspólnie kilku pieśni maryjnych, po ponad godzinie doszli do kościoła NMP Królowej Polski w Brzozie.

- Matko Boża chcemy na znieczulicę współczesnego świata odpowiedzieć naszą wspólnotą z Twoim Synem, z Tobą i z drugim człowiekiem. Tego nas uczył niestrudzony pielgrzym Jan Paweł II. On przypomina nam, by się nie lękać, bo Bóg jest miłością, a miłość wymaga wspólnoty – mówił ks. Zdzisław Lachutta, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Przyłękach.

W niedzielę, w ramach XVII Dnia Papieskiego, obie parafie zaplanowały wspólną pielgrzymkę do nieistniejącej wsi Łażyn – miejsca urodzenia błogosławionego Czesława Jóźwiaka.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor