Wydarzenia 25 lip 2017 | Redaktor
Rozpoczął się remont ulicy Cieszkowskiego

We wtorek (25.07) rozpoczął się remont Cieszkowskiego. Ulica ma odzyskać swój historyczny charakter. Prace potrwają trzy miesiące.

Dla kierowców, ale także dla pieszych oznacza to spore utrudnienia. Przejście będzie możliwe wzdłuż prowadzonych prac początkowo chodnikiem po stronie południowej, a następnie po stronie północnej.

Na czas robót ulica jest zamknięta dla ruchu kołowego. Odcinek ulicy Pomorskiej od Cieszkowskiego do Śniadeckich jest jednokierunkowy. Autobusy linii nr 71, 77, 31N kursują objazdem ulicami Pomorską, Śniadeckich i Gdańską.

Ulica z zabytkowymi, secesyjnymi kamieniczkami zyska nową, elegancką nawierzchnię z z kostki kamiennej, równe chodniki i stylowe oświetlenie.

Materiały wykończeniowe na nawierzchniach będą nawiązywać do stylistyki z początku XX wieku. Ulica zostanie wyposażona w stylowe oświetlenie oraz małą architekturę – ławeczki, kwietniki.

Ponadto, zgodnie z postulatami mieszkańców, ograniczona zostanie liczba miejsc do parkowania. Powstanie około 25 stanowisk na południowym pasie jezdni. Taka organizacja ruchu pozwoli też wytyczyć szeroki, około 4-metrowy chodnik po północnej, nasłonecznionej stronie ulicy.

Rewitalizacja ulicy Cieszkowskiego będzie kosztować 2,5 mln złotych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor