Wydarzenia 13 lip 2017 | Wojciech Bielawa
Rozpoczyna się remont na Zamczysku. Będzie bezpieczniej

Skrzyżowanie ulic Zamczysko i Pod Skarpą / fot. Google Maps

W poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Zamczysko i Pod Skarpą. Drogowcy poszerzą obie ulice kosztem rosnących przy nich drzew. - Chcemy poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu - tłumaczy wiceprezydent Bydgoszczy, Mirosław Kozłowicz.

 

 

Ulice Zamczysko i Pod Skarpą codziennie pokonują tysiące kierowców. Trasa jest niebezpieczna. W wielu miejscach występuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. - Mieszkańcy nazywają tą trasę „lusterkową”, ponieważ faktycznie jest tam bardzo wąsko i niebezpiecznie. Zakręt na skrzyżowaniu ulic jest ostry i wąski. Chcemy poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Niestety nie obędzie się bez wycinki drzew - tłumaczy wiceprezydent Bydgoszczy, Mirosław Kozłowicz.

Roboty drogowe rozpoczną się na krzyżówce Zamczysko i Pod Skarpą w poniedziałek (17.07). Ulice zostaną poszerzone do 5,5 metra, a pobocze – wzmocnione. Przebudowa została przygotowywana we współpracy z gminą Osielsko, która odpowiada za przebudowę ul. Leśnej (przedłużenie ul. Pod Skarpą).

W czasie robót należy się liczyć z utrudnieniami. W pierwszym etapie zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Zamczysko pomiędzy Bystrzycką i Pod Skarpą. Prace potrwają około miesiąca. W drugim etapie, również na okres około miesiąca zamknięty zostanie odcinek ul. Pod Skarpą od Jasinieckiej do Zamczyska. Inwestycja zakończy się na planowo na początku września. - Remontowane drogi najwygodniej ominąć korzystając m.in. z ulic Armii Krajowej, Kamiennej, Inwalidów i Lewińskiego – doradzają drogowcy.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący