Wydarzenia 24 lip 2017 | Redaktor
Ruszają konsultacje w sprawie dekomunizacji ulic

Radni PO i SLD twierdzili, że propozycje zmian nazw ulic zgłoszone przez PiS nie były konsultowane z mieszkańcami

W poniedziałek (24 lipca) rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie dekomunizacji ulic. Potrwają one do 21 sierpnia.

Przypomnijmy, że 12 lipca podczas sesji Rady Miasta, której głównym punktem porządku obrad było rozpatrzenie, w związku z ustawą dekomunizacyjną, propozycji zmian nazw ulic, zgłoszonych przez polityków PiS, tylko jedna zyskała aprobatę radnych – Jeremi Przybora zastąpi Józefa Powalisza. Pozostałe propozycje przepadły głosami radnych PO i SLD.

Politycy PiS chcieli, aby ulica Stanisława Lehmana zmieniła nazwę na Bernarda Śliwińskiego, Teodora Duracza na Krzysztofa Gotowskiego, Oskara Langego na Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Józefa Powalisza na Jeremiego Przyborę, Zygmunta Berlinga na Studencką, Armii Ludowej na Legionów Polskich, Planu 6-letniego na Ku Słońcu, Bolesława Rumińskiego na Kowalską, a park Zbigniewa Załuskiego chcieli przemianować na Leszka Jana Malinowskiego.

Radni PO i SLD, głosujący przeciwko nowym patronom ulic, twierdzili, że nazwy te nie były konsultowane z mieszkańcami. Radni PiS takie argumenty uznali za skandal.

Jeszcze podczas trwania sesji 12 lipca prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie propozycji przedstawionych przez PiS.  Odbędą się one w terminie od 24 lipca do 21 sierpnia. Konsultacje mają charakter lokalny i adresowane są wyłącznie do mieszkańców i podmiotów mających swoją siedzibę lub prowadzących działalność na wskazanych ulicach.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor