Wydarzenia 31 mar 2017 | Redaktor
Seryjny podpalacz samochodów zatrzymany przez policję

Podpalacz samochodów z Bydgoszczy zatrzymany / fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali sprawcę podpaleń trzech aut, do których doszło wczoraj (30.03.) w Bydgoszczy, Lisim Ogonie i Łochowie. Zatrzymany 24-latek jest także sprawcą podpaleń aut sprzed kilku tygodni.

Wczoraj (30.03.2017) około godz. 1.40 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o palącym się alfa romeo przy ul. Łochowskiej w Bydgoszczy. Zgłaszający przekazał także policjantom rysopis mężczyzny, którego widział w pobliżu pojazdu. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy ugasili pożar. Kryminalni, którzy przeprowadzili oględziny nie mieli wątpliwości, że przyczyną pożaru auta było celowe podpalenie.

W międzyczasie policjanci zaczęli przeczesywać pobliskie ulice. Dojeżdżając do Lisiego Ogona patrol zauważył drugie palące się auto. Był to zaparkowany na ul. Bydgoskiej ford ka. Policjanci sami ugasili pożar wykorzystując do tego gaśnicę, którą mieli w radiowozie. Na tym jednak nie koniec. Tej nocy przy ul. Jałowcowej Łochowie spłonął jeszcze samochód marki audi.

Poszukiwania prowadzone przez policjantów przyniosły skutek. - Pomógł w tym uzyskany od świadka rysopis mężczyzny widzianego w pobliżu pierwszego ze spalonych pojazdów. Na tej podstawie mundurowi szybko ustalili personalia podpalacza. Do sprawy został zatrzymany 24-latek, któremu kryminalni udowodnili podpalenia. Policjanci za pośrednictwem prokuratora będą wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny – mówi st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Zatrzymany 24-latek jest także sprawcą podpaleń aut sprzed kilku tygodni. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor