Wydarzenia 6 paź 2017 | Redaktor
Trzej tenorzy zaśpiewają dla seniorów

Filharmonia Pomorska / fot. Anna Kopeć

Koncert charytatywny „Głosy dla hospicjum” odbędzie się w sobotę (7 października) o godz. 19.00 w Filharmonii Pomorskiej. Wystąpi trzech tenorów młodego pokolenia – Paweł Krasulak, Łukasz Ratajczak i Piotr Pastuszka.

„Głosy tenorów dla naszych seniorów" – tak zatytułowany jest tegoroczny koncert. – Tytuł odzwierciedla ideę przewodnią naszych działań w 2017 r. – mówi Karolina Karpińska-Malak ze Stowarzyszenia im. Sue Ryder, które organizuje wydarzenie. – Koncert będzie niepowtarzalnym spotkaniem z trzema śpiewakami dysponującymi przepięknymi tenorowymi głosami – zapowiada.

Wystąpią artyści młodego pokolenia – Paweł Krasulak, Łukasz Ratajczak i Piotr Pastuszka. Mimo krótkiego stażu, mają za sobą występy na polskich oraz zagranicznych scenach operowych i estradowych.

Paweł Krasulak ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich mistrzów, jak: Stefania Toczyska, Urszula Kryger, Helena Łazarska, Anita Garañca, Marek Rzepka czy Paul Esswood. Już jako student II roku zadebiutował w 2008 r. jako Damazy w ,,Strasznym Dworze’’ Moniuszki na deskach Opery Nova.

Łukasz Ratajczak jest absolwentem dwóch Akademii Muzycznych – w Łodzi i w Bydgoszczy. Już podczas nauki na studiach miał okazję występować na wielu scenach i estradach w kraju. Zaśpiewał ponad 85 koncertów i wiele spektakli scenicznych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Filharmonią Koszalińską, Częstochowską i Olsztyńską, Operą Krakowską i Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

Piotr Pastuszka jest laureatem wielu wokalnych konkursów dziecięcych i młodzieżowych. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Stale współpracuje z Filharmonią „Sinfonia Baltica”. Występował na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy i na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Otrzymał m.in. nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA” w Katowicach oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie.

Wszyscy trzej śpiewacy w swoim repertuarze mają wiele partii operowych, operetkowych i oratoryjnych oraz prowadzą bardzo intensywną działalność koncertową.

Koncert „Głosy dla hospicjum” odbędzie się już po raz 18. Tym razem w filharmonii będzie można usłyszeć takie hity jak: „O sole mio”, „Torna a Surriento”, „Wielka sława to żart”, „La donna e mobile”, „Brunetki, blondynki…” i wiele innych utworów.

bk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor