Wydarzenia 8 sie 2017 | Wojciech Bielawa
TVN nie pokaże bydgoskiej gali MMA. Uczestnicy zagrozili bojkotem

Logo TVN Turbo / materiały spółki TVN

2 września w hali Łuczniczka odbędzie się turniej miast MMA organizacji IWT. Organizatorzy chcieli, aby zawody transmitowała stacja TVN Turbo. Rozwiązali umowę z telewizją, po tym, jak dwie drużyny zapowiedziały, że zbojkotują galę.

Na zawody, które odbędą się 2 września w Bydgoszczy przyjadą drużyny z Gdyni, Łodzi, Sosnowca, Wałbrzycha, Zabrza, a także z Moskwy. Relację z gali miała przeprowadzić stacja TVN Turbo. Gospodarze zawodów – organizacja IWT – podpisała już nawet umowę ze stacją. Wtedy pojawiły się kłopoty. Dwie ekipy zagroziły bojkotem imprezy, jeśli w "Łuczniczce" pojawiłyby się kamery TVN.

- W związku z informacją podaną przez włodarzy organizacji IWT odnośnie podpisania umowy z telewizją TVN, stanowczo stwierdzamy, że takowe ustalenia nie były z nami konsultowane i stanowczo się im sprzeciwiamy. Owszem w rozmowach z właścicielami IWT padały obietnice transmisji telewizyjnej, jednak w całkowicie innej stacji. W związku z tym apelujemy do właścicieli organizacji IWT o wycofanie się z umowy telewizyjnej z TVN i pisemne potwierdzenie tego do najbliższego piątku. Jako Sportowe Zagłębie chcemy godnie reprezentować nasze miasto i region, jednak w obecnej formie jest to wykluczone, gdyż z telewizją TVN nigdy nie mieliśmy i nie chcemy mieć nic wspólnego – czytamy w oświadczeniu Sportowego Zagłębia z Sosnowca.

 

Z powodu transmisji w TVN z udziału w imprezie zrezygnował także zespół z Zabrza:

W związku z doniesieniami o podpisaniu umowy na transmisję gali IWT ze znienawidzoną przez środowiska kibicowskie telewizją TVN, sportowa sekcja Torcidy rezygnuje z udziału w gali, tym samym solidaryzując się z chłopakami ze Sportowego Zagłębia. Nie wykluczamy udziału w gali, jeżeli będzie ona transmitowana przez inne media niż TVN – czytamy na fanpage Torcida Górnik.

 

Ostatecznie organizator rozwiązał umowę z TVN Turbo. - Zaczynając negocjacje ze stacją TVN mieliśmy na uwadze tylko to, aby zmagania na gali mogła zobaczyć jak największa ilość kibiców, a stacja TVN Turbo taką możliwość nam dała. (…) Konflikt kibiców dotyczył stacji TVN, którą kierowała spółka ITI, a jak już dawno wiadomo to Amerykanie z własnym – amerykańskim – kapitałem wykupili wszystkie udziału w stacji TVN. Stację budują nowi kreatywni ludzie, którzy chcą zmienić jej wizerunek nie kontynuując sporów na linii TVN – kibice. Dzisiaj po wielogodzinnych negocjacjach razem ze stacją TVN Turbo podjęliśmy decyzję, o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. - czytamy w oświadczeniu IWT.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący