Wydarzenia 28 mar 2017 | Redaktor
Tysiąc dębów dla bydgoszczan

Tysiąc sadzonek dębu szypułkowego rozdano bydgoszczanom. Jedno symboliczne drzewko zostało posadzone w parku Kazimierza Wielkiego.

To wynik wspólnej akcji miasta z Radiem ZET. – Znakomity pomysł. Ja akurat mam ogródek, teraz muszę poszukać miejsce na posadzenie tego drzewka – powiedziała nam pani Jadwiga Rothe.   

Mieszkańcy, którzy nie mają swoich ogródków, będą mogli wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Do 1 kwietnia w godz. 9.00-14.00 będzie można posadzić w wyznaczonym specjalnie miejscu swój dąb szypułkowy. Zgłoszenia pod nr telefonów 795 506 797 lub 883 366 067.

W niedzielę, 2 kwietnia, teren w Myślęcinku wzbogaci się o kolejnych 100 drzewek.  Na terenie LPKiW zaplanowano sadzenie określonych gatunków drzewek – brzoza, jarząb i śliwa czerwonolistna – spotkanie o godzinie 12. Jeśli jednak mieszkańcy dysponują innymi drzewkami, które chcieliby posadzić w Myślęcinku, proszeni są o kontakt pod wskazanymi numerami telefonów. Pracownicy parku udzielą fachowych rad i jeśli będzie taka możliwość, wskażą inną lokalizację dla drzewka.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor