Wydarzenia 3 sie 2017 | Redaktor
Umowa na dofinansowanie rozbudowy ulicy Kujawskiej podpisana

Prezydent Rafał Bruski podpisał w środę w warszawskim Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Kujawskiej wartą 168 mln zł.

- Podpisanie tej umowy formalnie uruchamia europejskie dofinansowanie na rozbudowę ul. Kujawskiej. To jedna z inwestycji, która rozwiąże szereg problemów komunikacyjnych w centrum miasta. W takich momentach odczuwam nie tylko dumę. Skłaniają one też do refleksji nad tym, jak dynamicznie zmienia się miasto dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej – komentował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Bydgoszcz zagwarantowała sobie pozyskanie europejskiego wsparcia na tę inwestycję w trybie pozakonkursowym już w 2014 roku przyjmując strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej jest połączona z zakupem 18 nowych tramwajów. Umowa na dostawę nowoczesnych Swingów została wiosną podpisana z bydgoską Pesą. Aktualnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót budowlanych. Prace budowlane zajmą nie więcej niż 30 miesięcy. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 277 mln zł.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor