Wydarzenia 9 lis 2017 | Redaktor
Wygraliśmy! Nie będzie wycinki kasztanowców!

fot. Anna Kopeć

Wojewódzki konserwator zabytków zadecydował – nie ma zgody na wycinkę 11 kasztanowców na placu Kościeleckich. Ratusz zapowiada, że nie będzie odwoływał się od tej decyzji.

O planowanej przez ratusz wycince kasztanowców pisaliśmy od od momentu złożenia przez miasto wniosku do wojewódzkiego konserwatora zabytków o usunięcie drzew. Nasza petycja sprawiła, że bydgoszczanie zmobilizowali siły i wyrazili swój sprzeciw wobec decyzji miasta. Podpisało ją niemal 700 osób!


Jak informuje ratusz, decyzja o braku zgody na usunięcie 11 drzew wpłynęła wczoraj. Rzecznik prezydenta Bydgoszczy, Marta Stachowiak jednocześnie informuje, że miasto nie będzie odwoływało się od decyzji konserwatora.


– Podkreślamy, że jedynym powodem, dla którego wystąpiliśmy do WZK o zgodę na wycinkę, była troska o bezpieczeństwo mieszkańców. Decyzję rozumiemy w ten sposób, że WZK bierze pełną odpowiedzialność za stan drzew na Placu Kościeleckich. Jednocześnie informujemy, że zastosujemy się do zaleceń Konserwatora zawartych w decyzji – tłumaczy Marta Stachowiak.


Pełną treść decyzji wojewódzkiego konserwatora zabytków publikujemy poniżej.


 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor