Wydarzenia 2 cze 2017 | Wojciech Bielawa
Z Bydgoszczy do Lwowa polecimy dwa razy w tygodniu

Loty z Bydgoszczy do Lwowa będzie obsługiwał m.in. Embraer 175 / fot. materiały PLL LOT

4 sierpnia z bydgoskiego lotniska wystartuje pierwszy samolot w kierunku ukraińskiego Lwowa. Połączenie uruchamia narodowy przewoźnik - PLL LOT.

 

 

Loty z Bydgoszczy do Lwowa i z Lwowa do Bydgoszczy będą się odbywać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Na trasie będą latać nowoczesne maszyny Bombardier Q400 (78 miejsc) i Embraer 175 (82 miejsca). Pasażerowie będą mieli do dyspozycji miejsca w klasie biznes, klasie ekonomicznej premium i zwykłej klasie ekonomicznej. Przelot potrwa godzinę i dwadzieścia minut. Aktualnie, ceny biletów zaczynają się od około 80 zł.

O nowym połączeniu z Bydgoszczy do Lwowa poinformowały w piątek (02.06) władze województwa, lotniska i przedstawiciele LOT podczas konferencji prasowej w Toruniu.

- To dobra wiadomość dla naszych firm operujących na ukraińskim rynku oraz dla goszczących u nas Ukraińców. Jestem też przekonany, że otwiera to nowe możliwości dla turystyki, w tym turystyki sentymentalnej. To połączenie powinno poprawić wynik finansowy portu – mówi marszałek Piotr Całbecki, który jest większościowym udziałowcem Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

- Uruchomienie tego połączenia ma podłoże biznesowe, chcemy być wszędzie tam, gdzie jest biznes. Będziemy konkurencyjni jeśli chodzi o ceny biletów. Nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o jakość usług, jesteśmy w czołówce europejskiej – mówił rzecznik prasowy LOT-u Adrian Kubicki.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący