Wydarzenia 24 lip 2018 | Redaktor
Zwyczajne lato [POGODA]

Będziemy mieć w najbliższych dniach umiarkowanie ciepłe lato, z temperaturami maksymalnymi rzędu 26 - 28 stopni

Sytuacja meteorologiczna na Polską jest dość ciekawa. Znajdujemy się pośrodku skrzyżowania, które tworzą dwa wielkie wyże, i dwa wielkie niże. Wyże to układ znad północnej Rosji oraz wyż Azorski, a niże znajdują się nad północnym Atlantykiem oraz nad morzem Czarnym. Ten ostatni połączony jest z ogromnym południowozjatyckim kompleksem niżowym, tworzącym się w tym regionie każdego lata. 

Możliwe sytuacje długoterminowe są dwie. Albo wyże połączą się ze sobą siodłem, albo niże utworzą między sobą kanał. Modele numeryczne wskazują, że zajdzie ta pierwsza ewentualność i nad Polską powstanie siodło, oznacza to perspektywę bezwietrznych upałów.

Zanim to jednak nastąpi, będziemy mieć w najbliższych dniach umiarkowanie ciepłe lato, z temperaturami maksymalnymi rzędu 26 - 28 stopni. Możliwe też są opady konwekcyjne i burze zwłaszcza popołudniami.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.52, a zajdzie o 20.56. Dzień będzie trwał 16 godzin i 4 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor