Aktualności 3 sie 14:16 | Klaudia Peplinska
Alstal Grupa Budowlana przeniosła siedzibę firmy do Bydgoszczy. Zobacz, jak wygląda nowe biuro [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Alstal Grupa Budowlana specjalizująca się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych po 44 latach przeniosła siedzibę firmy z Jacewa do Bydgoszczy. Uroczystość otwarcia nowego biura odbyła się w poniedziałek – 3 sierpnia.

– Na tę chwilę czekaliśmy wiele lat – mówił prezes zarządu Alstal Grupa Budowlana, Jarosław Szczupak. – Zmiana siedziby spółki była zapisana w strategii firmy 2015-2020 jako punkt kulminacyjny realizacji. – Udało się zrealizować ten cel całkowicie. Nie tylko co do siedziby spółki, ale przede wszystkim co do naszej pozycji – dodał prezes.

fot. Anna Kopeć

Szczupak spotkanie rozpoczął od tematu osiągnięć firmy. – Konkurujemy sukcesem z korporacjami międzynarodowymi. W tym roku osiągniemy przychód niespełna 500 milionów złotych i budujemy 20 obiektów niesłychanie ważnych dla społeczności lokalnych – mówił podczas uroczystości. Prezes wszystkie te sukcesy zawdzięcza zespołowi. Jak podkreśla, firma składa się z osób, z którymi można przenosić przysłowiowe góry. 

Miasto Bydgoszcz nową, obiecującą siedzibą firmy

– Otwierają się przed nami nowe perspektywy. Bydgoszcz to prężny ośrodek biznesowy i naukowy. Myślę, że otrzymamy tutaj należyte wsparcie do dalszego rozwoju – dodał prezes zarządu Alstal. Pomimo ciężkiej sytuacji firma nie będzie spoczywać na laurach. – Zamierzamy się dalej rozwijać pomimo pandemii.

fot. Anna Kopeć

W dalszej części spotkania wzniesiono toast za dotychczasowe sukcesy firmy i kolejne osiągnięcia.

fot. Anna Kopeć

Następnie w celu podziękowania na scenę poproszono osoby zaangażowane w powstanie obiektu – Annę Laskowską, Krystiana Wawrzyńczaka, Krzysztofa Bugaj, Macieja Bebyn, Waldemara Sutor i prowadzącą spotkanie – Małgorzatę Manelską. Podziękowano także projektantkom – Ewie Warczewskiej i Magdalenie Wiśniewskiej.

fot. Anna Kopeć

Po przemówieniach i podziękowaniach przed głównym wejściem do obiektu przecięto symboliczną wstęgę, a następnie wykonano zdjęcie grupowe pracowników.

fot. Anna Kopeć

Około godziny 11.00 rozpoczęło się zwiedzanie nowego biura. Dla zaproszonych gości przygotowano także poczęstunek.

fot. Anna Kopeć

Więcej zdjęć w galerii poniżej. 

Klaudia Peplinska Autor

red. Klaudia Peplinska