Aktualności 11 wrz 14:15 | Redaktor
Na sportowo pomogą dzieciom z domów dziecka. PKO Bieg Charytatywny

W ubiegłorocznym biegu wzięło udział 70 sztafet/fot. Anna Kopeć

W sobotę (14 września) na bydgoskim stadionie Zawiszy odbędzie V PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy nie tylko dostarczą sportowych emocji, ale też wesprą szczytne cele. Po zakończonym biegu organizatorzy zapraszają też na bogaty w atrakcje ekologiczny piknik rodzinny.

V PKO Bieg Charytatywny to okazja do spotkania w gronie sportowych entuzjastów, jednak przede wszystkim – do niesienia pomocy innym. Środki finansowe zebrane dzięki wpłatom uczestników zostaną bowiem przekazane na wsparcie edukacji dzieci z domów dziecka. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 10.00 na płycie stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka i potrwa godzinę. Każdy z członków pięcioosobowych sztafet będzie pokonywał okrążenia po 400 m. Dekoracja najlepszych drużyn odbędzie się o godz. 11.30.

Tego dnia (godz. 12.00, 12.15 i 12.30) wystartuje również PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym uczestnicy będą mierzyć się w trzech kategoriach wiekowych: 1-6 lat (dystans 200 m), 7-9 lat (dystans 400 m) i 10-13 lat (dystans 800 metrów).

O godzinie 11.00 rozpocznie się piknik ekologiczny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Będą wielkoformatowe gry planszowe w strefie familijnej, stacje sportowe w strefie formy, dostosowane tak, by nawet najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach ruchowych, i strefa malucha z kolorowankami czy malowaniem twarzy.

Ponadto pojawi się strefa zdrowia, oferująca ćwiczenia z pierwszej pomocy i prezentująca zdrową żywność, strefa ekologiczna, w której uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na tematy ekologii i dowiedzieć się, jak mogą wprowadzać w życie ideę „zero waste”. Zainteresowani będą mogli również spróbować dać odpadom drugie życie, tworząc przy użyciu puszek, kartonu i butelek PET doniczki, organizery, schowki na zabawki czy sakwy na zakupy.

Ostatnia z przygotowanych stacji to strefa relaksu – będzie tu można wypocząć na pufach i leżakach i obserwować animacje.

Impreza zakończy się ok. 14.00.

oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor