Aktualności 28 sty 11:41 | Redaktor
Ferie z wojskiem. Wiele atrakcji w koszarach [ZAPOWIEDŹ]

fot. Anna Kopeć, archiwum

1. Pomorska Brygada Logistyczna w środę (29 stycznia) zaprasza na ferie z wojskiem, do koszar przy ul. Powstańców Warszawy 2 w Bydgoszczy. W programie m.in. wystawa sprzętu, uzbrojenia, gry sportowe i okazja do rozmowy z żołnierzami.

Akcja w ramach „Ferii z wojskiem” potrwa w godzinach 9.00–14.00. „Wszyscy zainteresowani – zarówno starsi, jak i ci młodsi – będą mogli przez chwilę poczuć, jak to jest być żołnierzem, trzymać broń czy chodzić w mundurze” – zapowiada por. Justyna Kwiatkowska, oficer prasowy. –„Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie”.

Koszary, na co dzień niedostępne dla cywilów, tego dnia zostaną wyjątkowo otwarte – będzie można poznać tajniki żołnierskiego życia, zobaczyć wojskowe uzbrojenie, sprzęt, przymierzyć elementy umundurowania. Żołnierze oprowadzą po Sali Tradycji, gdzie będzie można poznać historię jednostki, przygotowany zostanie także punkt zabaw i gier sportowych. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy odpowiedzą na pytania dotyczące służby i zasad naboru do różnych form służby wojskowej. Przygotowano także wystawę w klubie 1BLog.

Wejść na teren kompleksu wojskowego będzie można indywidualnie oraz w sposób zorganizowany, w grupach, z opiekunami z placówki edukacyjnej. Wymogiem jest to, aby dzieci posiadały aktualne ubezpieczenie NNW, zaś wszyscy odwiedzający mury 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej – obywatelstwo polskie.

Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami mogą się zgłaszać poprzez adres e-mail: 1blog.ofpress@gmail.com lub telefonicznie: 605 738 499 z podaniem nazwy placówki, liczby dzieci oraz danych personalne opiekunów (imię, nazwisko, nr dowodu osobistego, nr tel. kontaktowego do jednego z nich).

Źródło: 1. Pomorska Brygada Logistyczna, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor