Aktualności 15 wrz 15:18 | kp
Kolejny szpital w regionie z koronawirusem. Zakażeni pacjenci i personel

fot. ilustracyjna, Pixabay

W Szpitalu Powiatowym w Chełmży wykryto ognisko koronawirusa. W poniedziałek (14 września) powiadomiono o ośmiu zakażeniach. Aktualnie jeden z oddziałów jest nieczynny.

W ubiegłym tygodniu ognisko zakażeń wykryto na terenie włocławskiej lecznicy - 10 września Wojewódzki Szpital Specjalistyczny poinformował o wstrzymaniu przyjęć do wszystkich oddziałów chorób wewnętrznych, niedługo potem zamknięto oddział chirurgii ogólnej.

W tym tygodniu z podobną sytuacją zmaga się szpital w Chełmży. Na jego terenie u pięciu pacjentów i trzech pracowników potwierdzono zakażenie wirusem. Szpital zatrudnia ok. 315 osób i zabezpiecza ludność powiatu toruńskiego oraz powiatów sąsiednich.

We wtorek (15 września) powiadomiono o zamknięciu jednego z oddziałów. – W związku ze stwierdzeniem ogniska Covid-19, Oddział Wewnętrzny Szpitala w Chełmży zawiesił działalność do 20.09. Pozostałe oddziały i poradnie funkcjonują normalnie – czytamy na stronie lecznicy.

Pomimo prób nie udało nam się uzyskać szczegółowych informacji na temat sytuacji szpitala ani od rzecznika wojewody kujawsko-pomorskiego, ani od samej placówki.

źródło: Szpital Powiatowy w Chełmży

kp Autor