Aktualności 13 wrz 12:38 | kp
Koronawirus we włocławskim szpitalu. Kolejny oddział zamknięty

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć do Oddziału Chirurgii Ogólnej. Decyzję podjęto po tym, jak w lecznicy wykryto ognisko koronawirusa.

– Czeka nas kolejne wyzwanie, trwa sprawdzanie sytuacji epidemiologicznej w Oddziale Chirurgii Ogólnej – poinformował na swoim Facebooku dzisiaj (13 września) włocławski szpital. Dotąd koronawirusa potwierdzono u 30 osób – 17 członków personelu i 13 pacjentów.

W czwartek (10 września) dyrekcja zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć do wszystkich oddziałów chorób wewnętrznych, oddział chirurgii ogólnej był „następny w kolejce”.

Po tym jak w szpitalu wykryto ognisko zakażeń, zapewniano, że w lecznicy podjęte będą różne działania, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. – Transmisja zakażeń może dotyczyć również innych oddziałów i oczywiście będą tutaj podejmowane działania tak, aby jak najszybciej otrzymać wyniki tych testów i tak, aby jak najszybciej opanować to ognisko, które mamy w szpitalu we Włocławku – zaznaczał wczoraj (12 września) rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego, Adrian Mól. 

Zarządzenie dyrekcji

– Pacjenci zgłaszający się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku będą przekierowani do innych szpitali w regionie – informuje dyrekcja. – Prosimy pacjentów o zgłaszanie się w zakresie chirurgii ogólnej do okolicznych szpitali. Wnosimy także o niekierowanie i nieprzywożenie pacjentów chirurgicznych do naszego podmiotu.

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku

kp Autor