Aktualności 20 lut 09:46 | Redaktor
Kurs „Bezpieczna Kobieta 2020”. Propozycja policji dla pań

fot. ilustracyjna Pixabay

27 lutego (w czwartek) będą prowadzone zapisy chętnych pań na kurs prowadzony przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Szkolenie jest skierowane dla kobiet pełnoletnich, a jego celem jest zapoznanie uczestniczek z zasadami i podstawami prawnymi obowiązującymi podczas interwencji w przypadku zagrożenia spowodowanego zachowaniem napastnika, a także nabycie umiejętności skutecznego odpierania ataku.

Podczas kursu prowadzone będą zarówno zajęcia teoretyczne, obejmujące 3 spotkania w godzinach popołudniowych, a także 7 zajęć praktycznej nauki samoobrony.

Teoria, z którą mają zapoznać się panie obejmuje zagadnienia nie tylko dotyczące prewencji kryminalnej, ale także prawne aspekty samoobrony, przeciwdziałania przemocy w rodzinie i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkania te będą się odbywały 5, 13 i 20 marca o godz. 17.00 w świetlicy Komendy Miejskiej Policji przy ul. Iławskiej 24 w Bydgoszczy.

Praktyczne zajęcia z samoobrony planowane są na 7, 27 marca, 3, 17, 24 kwietnia, 8, 15, 22 maja i odbywać się będą o godz. 19:30 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego przy ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Chętne do uczestniczenia w kursie panie mogą zgłosić się na kurs telefonicznie 27 lutego (czwartek) w godzinach od 08.00 do11.00 pod nr tel. 52 525-57-74.

Na podst. inf. prasowej Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor