Aktualności 10 kwi 12:05 | Redaktor
Lekarze z Wuhan radzili medykom z naszego regionu

fot. Denis Dembek/Urząd Marszałkowski

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w czwartek (9 kwietnia) w wideokonferencji kujawsko-pomorskich lekarzy z medykami z Wuhan. Chińscy specjaliści podzielili się doświadczeniem w zakresie diagnozowania i leczenia Covid-19, organizacji tamtejszych szpitali i metod walki z epidemią.

Polskich lekarzy interesowały przede wszystkim proces leczenia chorych i rokowania w Covid-19, standardy stosowania testów diagnostycznych i aspekty techniczne walki z koronawirusem. Pytania dotyczyły także zagadnień z dziedziny pulmonologii i anestezjologii.

W wideokonferencji uczestniczyli lekarze specjalizujący się w radiologii, pulmonologii, anestezjologii i chorobach zakaźnych z Wuhan Union Hospital oraz kierownictwo tej placówki i medycy z siedmiu lecznic naszego regionu: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, szpitala w Grudziądzu i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. J. Popiełuszki we Włocławku.

fot. Denis Dembek/Urząd Marszałkowski

Wuhan, miasto, od którego rozpoczęła się pandemia Covid-19, jest stolicą prowincji Hubei, z którą województwo kujawsko-pomorskie współpracuje od 2011 roku, realizując przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym oraz turystycznym.

Beata Krzemińska, Urząd Marszałkowski, zmiany - redakcja

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor