Aktualności 31 maj 18:21 | Redaktor
Najlepsi sąsiedzi mieszkają w Bydgoszczy

fot. pixebay

Z badań przeprowadzonych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że najlepsi sąsiedzi mieszkają w jednej z dzielnic Bydgoszczy. W skali ogólnej wygrał Szczecin. Najgorzej swych sąsiadów oceniają mieszkańcy Wrocławia.

W badaniach brano pod uwagę 12 największych miast w kraju. W skali ogólnej wygrał Szczecin jako miast najlepszy relacji międzysąsiedzkich. Jednak w porównaniu pomiędzy dzielnicami badanych miast pierwsze miejsce przypadło bydgoskiej dzielnicy Smukała-Opławiec-Janowo.

W badaniu brano pod uwagę opinie mieszkańców Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Mieli oni za zadanie ocenić relacje z sąsiadami w skali od 1 do 5 w róznych kategoriach.

Szczególnie dobrze na tle innych miast wypadła Bydgoszcz. Pierwsze miejsce wśród dzielnic badanych miast przyznano Smukale która uzyskała rekordowy wynik 4,52 pkt.

To dzielnica domów jednorodzinnych. Mieszkańcy znają się tam osobiście, a jednocześnie nie sąsiadują zwykle "przez ścianę". Sprzyja to wzajemnemu zaufaniu i sympatii, stąd pewnie tak wysoki wynik - komentuje badania Sabina Libera z lokalnej agencji nieruchomości.

Spośród badanych miast w klasyfikacji ogólnej zwyciężył Szczecin 3,57 pkt., kolejne miejsca to; Białystok 3,56 pkt, Lublin i Gdańsk 3,55 pkt, Bydgoszcz 3,54 pkt., Gdynia również 3,54 pkt. Dalsze miejsca to; Katowice (3,5 pkt), Poznań (3,44), Warszawa (3,41). Stawkę zamykają Kraków i Łódź (3,35 pkt) oraz Wrocław (3,32 pkt).

 

Źródło: rp.pl/domiporta.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor