Aktualności 5 sie 14:09 | kp
Najnowszy film Smarzowskiego z Bydgoszczą w tle

fot. bydgoszcz.pl/ Marcin Szpak

W przyszłym roku na ekranach kin pojawi się nowy film Wojciecha Smarzowskiego – W2. Partnerem produkcji jest Miasto Bydgoszcz. Zdjęcia kręcone będą m.in. w Ostromecku i Starym Fordonie.

W czerwcu na terenie Bydgoszczy trwał casting do filmu „W2”. O czym pisaliśmy tutaj. Wzięło w nim udział tysiące bydgoszczan i to ich jesienią 2021 roku będziemy mieli okazję podziwiać na dużym ekranie. Poza tym widzowie zobaczą uroki naszego regionu. Zdjęcia kręcone będą m.in. na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego Ostromecko oraz w Starym Fordonie. Na przełomie września i października miejsca te staną się filmowym planem.

Film będzie zatem doskonałą okazją do promocji miasta. Najnowsza produkcja Smarzowskiego – reżysera m.in. „Wesela”, „Wołynia”, „Drogówki” i „Kleru” to jedna z największych polskich produkcji po 1989 roku.

 

 

„Dzień Filmowy” dla bydgoszczan

W ramach współpracy z Bydgoszczą producent filmu zorganizuje dla mieszkańców „Dzień Filmowy”. Podczas wydarzenia mieszkańcy będą mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat pracy na planie filmowym. 

Podczas promocji filmu Bydgoszcz prezentowana będzie jako partner produkcji. Miasto planuje także, w czasie pobytu ekipy filmowej zorganizować festiwal filmów – „Kino Smarzowskiego – Bydgoszcz 2020”. Będzie to okazja nie tylko do obejrzenia produkcji reżysera, ale także spotkania się z aktorami i twórcami zaangażowanymi w „W2”.

Planowo film w kinach pojawi się jesienią 2021 roku. Na ekranach zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę i Andrzeja Chyrę. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński, znany z takich filmów, jak Bogowie, czy Boże Ciało. Smarzyński współpracuje także ze scenografem Markiem Warszewskim oraz muzykiem Mikołajem Trzaską.

Producentami filmu są: bydgoskie Studio Metrage, bydgoszczanie Wojciech Gostomczyk i Janusz Hetman oraz wywodzący się z Bydgoszczy Janusz Bogaczyk.

źródło: bydgoszcz.pl

kp Autor