Aktualności 17 lut 19:17 | Redaktor
Nowe wozy dla strażaków w kujawsko - pomorskim

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski/fot. Mikołaj Kuras

Siedem nowych wozów ratowniczo - gaśniczych otrzymają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym regionie. Przekazanie ich odbyło się 15 lutego na placu przed Urzędem Marszałkowskim.

Zakup został dokonany przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Rolą samorządu województwa jest wspierać tych, którzy w sposób bezinteresowny służą społecznościom, poświęcając swój czas, a często narażając zdrowie i życie– powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski/fot. Mikołaj Kuras

I tak kolejno samochody zostały przekazane OSP Chlebowo w powiecie lipnowskim, OSP Radzyń Chełmiński w powiecie grudziądzkim oraz OSP Szubin w powicie nakielskim. Są to średnie samochody gaśnicze ze zbiornikiem wodnym i autopompą.

Natomiast OSP Gąsawa w powiecie żnińskim, OSP Gębice w powiecie mogileńskim, OSP Przysiersk w powiecie świeckim oraz OSP Wąbrzeźno otrzymały ciężkie samochody gaśnicze ze zbiornikiem wodnym i autopompą.

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski/fot. Mikołaj Kuras

- Wszystkie samochody mają napęd na obie osie i czterodrzwiowe kabiny przystosowane do przewozu sześciu strażaków. Wyposażone są w radiotelefony, wyciągarki elektryczne o uciągu siedmiu ton, działko wodno-piankowe na dachu, zbiornik wody o pojemności 5000 litrów i zbiornik środka pianotwórczego na 500 litrów. Zasięg rzutu wody to 60 metrów. Maksymalna wydajność pompy to 3200 litrów na minutę. Ponadto w zabudowie znajduje się dodatkowe oświetlenie. Wozy wyposażono też w agregat prądotwórczy o mocy sześciu kilowatów. - informuje Urząd Marszałkowski

na podst. inf. prasowej Urzędu Marszałkowskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor