Aktualności 13 wrz 09:36 | Redaktor
Przed wyborem studiów. Salon Maturzystów na UTP

materiały organizatorów

Do końca września maturzyści muszą złożyć deklaracje, w których wskażą, jakie dodatkowe przedmioty chcą zdawać na egzaminie dojrzałości. Decyzje pod kątem przyszłych studiów 16 i 17 września pomogą im podjąć eksperci na UTP.

Wydarzenia na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym są częścią kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2019, odbywającej się w 16 miastach akademickich w Polsce.  

Maturzyści mogą dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Bezpośredni kontakt ma ułatwić im decyzje dotyczące dalszej edukacji i kariery.  

– Nasz Salon wszedł już na stałe do szkolnego kalendarza – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu Maturzystów. – Jego termin nie jest przypadkowy: do końca września uczniowie muszą złożyć deklaracje maturalne, w których określają, jakie przedmioty będą zdawać jako dodatkowe na majowym egzaminie.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2019 odbędzie 16 i 17 września się w kampusie UTP przy al. prof. Sylwestra Kaliskiego 7. Będzie otwarty dla uczniów w godzinach 8.30-15.00. Na spotkania programowe obowiązują zapisy na stronie www.salonmaturzystow.pl/kujawsko-pomorski.

źródło: UTP, oprac. red.

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor