Aktualności 24 mar 15:46 | Katarzyna Chrzan
Przekazujmy seniorom ważne numery telefonów RCIS

fot. RCIS Facebook

Urząd Marszałkowski informuje o centrum informacji dla seniorów, w którym w czasie epidemii starsze osoby dokładnie dowiedzą się, w jaki sposób otrzymają pomoc przy załatwianiu wszelkich koniecznych sprawunków w miejscu, gdzie mieszkają.

 Chodzi o to, aby starsze osoby, dla których koronawirus może być szczególnie niebezpieczny nie musiały wychodzić z domu. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z osobami dyżurnymi pod podanymi niżej numerami telefonów.

Powołane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej  tzw. Regionalne Centrum Informacji Senioralnej (RCIS), aktualnie w naszym regionie koordynuje pomoc udzielaną już ponad pół tysiącom osób starszych. Licząc się z tym, że seniorzy bardzo często nie korzystają z internetu, podany jest numer telefonu 56 657 14 69.

Wszyscy powinniśmy zatroszczyć się, aby każda starsza osoba na pewno wiedziała o działaniu centrum, aby wszyscy otrzymali informację z podanym numerem telefonu.

- Jestem zadowolony z tego, że różne formy wsparcia dla tej grupy udało nam się uruchomić na długo przed epidemią COVID-19 i że zdążyły one już okrzepnąć. Dzięki temu znacznie łatwiej nam trafić z pomocą do osób, które jej potrzebują. Mamy też ważne w tej sytuacji ich zaufanie – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Wszelkie informacje na temat działań są dostępne na stronach internetowych facebooka: tutaj i na stronie: tutaj

Regionalne Centrum Informacji Senioralnej podaje wiadomości na temat organizowanego przez miasta i gminy wsparcia lokalnego dla seniorów na czas epidemii. Podawane są numery telefonów do gminnych instytucji, które bezpośrednio prowadzą taką pomoc.

Osoby potrzebujące wsparcia np. przy bezpłatnym dostarczaniu im zakupów powinny zgłosić się:

W Bydgoszczy zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00  w Biurze Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta, tel. 668 834007 i 668 834 006.

 Źródło: na podst. inf. prasowej Urzędu Marszałkowskiego