Aktualności 28 lis 15:52 | Redaktor
'Ciepło serca w słoiku', akcja pomocowa w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Po raz ósmy bydgoszczanie mogą wziąć udział w akcji zbierania ubrań, pożywienia i środków czystości, kosmetyków dla osób potrzebujących. Zbierane będą także podarunki bożonarodzeniowe dla dzieci z domów dziecka w Bydgoszczy, Trzemiętowie i Orłowie.

„Ciepło serca w słoiku” to akcja pomocowa związana ze świętami Bożego Narodzenia, w którym to czasie pamiętamy w sposób szczególny o osobach potrzebujących w naszym mieście.

- Po raz ósmy kontynuujemy akcję – mówi jej współorganizator Ireneusz Nitkiewicz radny miasta Bydgoszczy, - Akcja, która cieszy się dużym powodzeniem wśród bydgoszczan i nie tylko, bo dary napływają do nas z bliższych i dalszych okolic. W tym roku z nowości są dwa domy dziecka, które dołączamy. Chcę też zaznaczyć, że tegoroczną akcję rozszerzyliśmy o domy dziecka, ponieważ wiele osób czuło taką potrzebę, że chciało tym dzieciom jakoś osłodzić te święta, żeby one były piękniejsze dla nich. Nie wynika to z tego, że dzieci w domach dziecka czegoś nie mają, ale wiele osób chce w ten sposób przekazać dary przez nas, właśnie dla dzieci z domów dziecka.

Organizatorzy akcji bardzo wyraźnie zaznaczyli więc, że zbierane dary dla dzieci, od np. gier planszowych po kosmetyki etc. muszą być nowe. To ma być po prostu prezent, który dziecko rozpakuje i się nim ucieszy.

fot. Anna Kopeć

Jeśli chodzi o pomoc dla osób bezdomnych to w akcji „Ciepło serca w słoiku” zbierana jest żywność o przedłużonym terminie ważności, np. konserwy, makarony, kasze, dania gotowe, słodycze, kosmetyki, środki czystości i odzież, ale tylko zimową.

Punkty zbiórek będą przyjmowały dary do 19 grudnia, przy ul. Gdańskiej 28 (Optyk 'Michalscy') i w Ratuszu w biurze Rady Miasta, na drugim piętrze. Miejsca zbiórek będą oznaczone plakatami.

Ekipy zmotoryzowane, biorące udział w akcji, odwiedzą wszystkie tzw. 'koczowiska' osób bezdomnych, gdzie dary zostaną dostarczone, część osób potrzebujących natomiast już sama się zgłasza do organizatorów akcji. Dary zostaną też przekazane do Centrum Pomocy dla bezdomnych mężczyzn w Bydgoszczy oraz dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi, a także do jadłodajni - kuchni św. Alberta w naszym mieście.

- Jeśli chodzi o ubrania - dodał radny - pamiętajmy, że aktualnie zbieramy rzeczy zimowe, które są w stanie dobrym, takim w jakim sami byśmy chcieli mieć, osoby potrzebujące tak samo jak wszyscy chcą wyglądać po prostu godnie.

25 grudnia natomiast w pierwszy dzień świąt będzie zbierana gotowa żywność – ciasta, ciepłe posiłki świąteczne od godz. 11.00 do 11.30 na Placu Wolności. Ta zbiórka trwa krótko, ponieważ organizatorom akcji zależy, aby ciepła żywność dotarła do potrzebujących. Na przykład dla bezdomnych spędzających święta na 'koczowiskach', dokąd będzie zawieziona.

fot. Anna Kopeć

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor