Aktualności 26 sie 10:25 | Redaktor
Święto plonów w Ciechocinku [ZDJĘCIA]

fot. Szymon Zdziebło, materiały Urzędu Marszałkowskiego

Korowód dożynkowy, koncert strażackiej orkiestry dętej, gwiazdy kabaretu i sceny rockowej, a na koniec dyskoteka pod gwiazdami. Tak w minioną niedzielę (25 sierpnia) rolnicy obchodzili wojewódzkie Dożynki w Ciechocinku.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w ciechocińskiej kolegiacie św. św. Piotra i Pawła, pod przewodnictwem biskupa Meringa. Po zakończeniu Eucharystii korowód dożynkowy przemaszerował do muszli koncertowej w Parku Zdrojowym, gdzie odbyły wystąpienia i ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych rolnikom i osobom zasłużonym dla rozwoju polskiego rolnictwa. 

W Parku Zdrojowym koncert dała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim, przed publicznością zaprezentował się też Zespół Pieśni i Tańca Kujawy. Po ludowych klimatach przyszedł czas na kabaret – dożynkową publiczność rozśmieszali Cezary Żak i Artur Barciś. Gwiazdą wieczoru był zespół rockowy Red Lips. Finałem dożynek była zabawa taneczna pod gołym niebem. 

Dożynkom wojewódzkim tradycyjnie towarzyszyły konkursy wieńców dożynkowych oraz stoiska promocyjne powiatów i lokalnych grup działania.

źródło: Urząd Marszałkowski

fot. Szymon Zdziebło

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor