Aktualności 2 cze 17:42 | mk
Tak mogą wyglądać kwiaciarnie na placu Wolności [WIZUALIZACJE]

Studenci wzornictwa UTP zaproponowali swoje koncepcje zagospodarowania placu Wolności. Projekty zostały zaprezentowane Radzie ds. Estetyki Miasta.

Plac Wolności ma zostać przebudowany w związku z utworzeniem zbiornika retencyjnego. Groźba całkowitego usunięcia z placu kwiaciarni została zażegnana, jednak wygląd pawilonów musi ulec zmianie, zgodnie z oczekiwaniami plastyka miejskiego i Rady ds. Estetyki Miasta.

Swóje koncepcje nowych kwiaciarni przygotowali studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Projekty powstały w ramach zajęć na kierunku wzornictwa prowadzonych przez dr Ewę Raczynską-Mąkowską.

mat. UTP

Prowadząca przedstawiła je na posiedzeniu Rady ds. Estetyki. – Zaprezentowane 11 koncepcji wzbudziło duże zainteresowanie członków Rady, jak i władz miasta. Zwrócono uwagę na ich uniwersalność i potencjał, który może być wykorzystany także w innych lokalizacjach – pisze Michał Grzybowski, kierownik Działu Informacji i Promocji UTP.

mat. UTP

Dzięki współpracy z Miejską Pracownię Urbanistyczną, studenci mieli do dyspozycji trójwymiarową „mapę” placu.

Autorstwa studentki wzornictwa UTP, Agaty Łapińskiej, jest także projekt małej architektury, w którą „wyposażono” Stary Rynek po rewitalizacji. Jej praca została wyłoniona w drodze konkursu ogłoszonego przez miasto.

mk Autor