Aktualności 2 sie 08:38 | Krzysztof Drozdowski
Unieważniono konkurs na dyrektora szkoły w Świeciu. Ktoś sfałszował wybory

mat. il. Pixabay

Burmistrz Świecia unieważnił wybory na nowego dyrektora Szkoły podstawowej nr 1 w Świeciu. Powodem było sfałszowanie wyników.

15 lipca, pomiędzy godziną 11:00 a 13:00 w Szkole Podstawowej nr 1 im Wojska Polskiego w Świeciu odbyło się postępowanie konkursowe, mające na celu wyłonienie nowego dyrektora szkoły. Do konkursu stanęły dwie nauczycielki. Po zaprezentowaniu swoich pomysłów wyłoniona komisja skrutacyjna w liczbie 4 osób przystąpiła do tajnego głosowania.

Według komisji zliczajacej głosy startująca w konkursie nauczycielka muzyki i plastyki wygrała ze swoją kontrkandydatką stosunkiem głosów 7:5. Jednakże po otwarciu kopert w kadrach doliczono się zupełnie innego wyniku.

W trakcie ponownego liczenia wyszło, że obie kandydatki uzyskały po 6 głosów. Jak czytamy w uzasadnieniu unieważnienia głosowania

- rozbieżnosć ta została natychmiast zgłoszona Przewodniczącemu komisji konkursowej, gdzie komisyjnie w liczbie 3 osób przeliczono powtórnie przez każdego członka oddane głosy i wynik był  jednoznaczny 6-6. W wyniku czego została sporządzona i podpisana notatka służbwa.

Tym samym w Szkole Podstawowej dojdzie do ponownego konkursu na dyrektora szkoły. Jednocześnie trwa próba rozwiązania problemu sfałszowania pierwotnie podanych wyników.

 

Źr. UMŚwiecie

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.