Aktualności 31 mar 16:07 | kd
W regionie kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem

fot. ilustracyjna, Pixabay

Do 76 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

Rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól poinformował o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. 

  • Siedemdziesiąta trzecia osoba to mężczyzna w starszym wieku z Bydgoszczy, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy - jego stan jest dobry.
  • Siedemdziesiąta czwarta osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu żnińskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry,
  • Siedemdziesiąta piąta osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu świeckiego, który wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry,
  • Siedemdziesiąta szósta osoba to mężczyzna w sile wieku z Torunia, który wrócił z zagranicy, przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest średni.

Po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość o 83 nowych przypadkach zakażeń na terenie kraju. Łącznie obecność wirusa SARS CoV-2 potwierdzono już u 2215 osób. Resort poinformował także o śmierci kolejnej osoby: zmarła 70-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach. To 32. ofiara wirusa w naszym kraju. 

kd Autor