Aktualności 14 maj 13:37 | mk
W szpitalach w regionie 39 osób chorych na COVID-19 [14 MAJA]

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy przebywa 10 pacjentów/fot. Anna Kopeć

Wśród osób hospitalizowanych dziewięć jest w stanie ciężkim. Informacje o liczbie i stanie pacjentów przekazuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki.

Najwięcej osób zakażonych przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu – placówce dedykowanej pacjentom z COVID-19 cierpiącym jednocześnie na inne schorzenia. Z 27 przebywających tam osób większość jest w stanie dobrym lub średnim, siedem – w stanie ciężkim. Dwie osoby w stanie ciężkim hospitalizowane są również w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu – szpital jednoimienny zakaźny

27 osób, w tym 13 osób w stanie dobrym, 7 w stanie średnim, 7 w stanie ciężkim.

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy

2 osoby w stanie dobrym.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy

10 osób, w tym 7 osób w stanie dobrym, 1 w stanie średnim, 2 w stanie ciężkim.

Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu

0 osób.

Nowy Szpital w Świeciu

0 osób.

Izolatorium

27 osób

Urząd wojewódzki informuje też, że poprzedniego dnia (13 maja) wojewódzki Sanepid błędnie zaraportował zgon 76-letniej kobiety – miał on nastąpić w Szpitalu Obserwacyjno–Zakaźnym w Toruniu, w rzeczywistości nastąpił w szpitalu w Grudziądzu. Kobieta początkowo leczona była w toruńskiej placówce, jednak później została przewieziona do Grudziądza, gdzie zmarła.

W województwie tej doby nie wykryto nowych zakażeń koronawirusem. Liczba potwierdzonych zachorowań wynosi 577, zmarło 39 osób. Poranny raport z kraju przyniósł natomiast wiadomość o 265 nowych przypadkach zakażenia – większość (209) dotyczy Śląska.

Łącznie w kraju zakażenie potwierdzono u 17469 osób, zmarło 869.

mk Autor