Aktualności 19 maj 17:44 | mk
Zoo już otwarte, ale bez Akwarium Terrarium

fot. Anna Kopeć, archiwum (2018 r.)

Od wtorku 19 maja można już wybrać się do myślęcińskiego Ogrodu Zoologicznego. Na razie ze zwiedzania wyłączone jest Akwarium Terrarium.

Dla zwiedzających dostępna jest tylko strefa zewnętrzna – ekspozycja Akwarium Terrarium do odwołania pozostaje zamknięta. Kasy mieszczą się w dotychczasowym miejscu. Leśny Park Kultury i Wypoczynku informuje, że przed wejściem na teren zwiedzania i do toalety należy zdezynfekować ręce – płyn udostępnia Park. Przypomina także o konieczności zachowania odstępów. Obsługa zoo ma monitorować liczbę zwiedzających. W przypadku zbyt dużego nagromadzenia osób, kolejne będą wpuszczane po zakończeniu spaceru przez innych.

Działać będą dwa punkty gastronomiczne – w budynku Akwarium Terrarium i obok stawu.

W maju zoo jest czynne w godzinach 10.00–19.00, bilety kosztują odpowiednio 17 zł – normalny i 12 zł – ulgowy. Pracownicy parku proszą, by dla ułatwienia obsługi kupować bilety przez portal tickeo.pl.

Zoo informuje również, że posiadacze voucherów ze względów technicznych mogą z nich skorzystać dopiero od czwartku 21 maja. „Pakiet łączący wejście na teren zoo i Parku Rozrywki da się rozdzielić i do lunaparku można wybrać się, gdy ten będzie już czynny” – czytamy na stronie LPKiW.

Park przypomina także, że udostępniono inne myślęcińskie atrakcje. Czynny jest Ogród Botaniczny, a od piątku do niedzieli – Zaginiony Świat w Parku Rozrywki.

Można także telefonicznie umówić się na jazdę w Ośrodku Rekreacji Konnej, rozgrywki na polu golfowym i paintaballowym. Nadal zamknięte są place zabaw, miasteczko ruchu drogowego, pozostałe części Parku Rozrywki.

źródło: Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, oprac. red.

mk Autor