Bydgoszcz 22 lis 2018 | Redaktor
Astoria pnie się w górę

fot. Anna Kopeć

Dźwigi stanęły na placu budowy nowej Astorii, basenu o wymiarach olimpijskich.

fot. Anna Kopeć

Na razie prace trwają poniżej poziomu jezdni ulicy Królowej Jadwigi. „Wykonywana jest pierwsza część płyty fundamentowej. Wykonawca łączy te prace z hydroizolacją typu ciężkiego stosowaną ze względu na poziom wód gruntowych sięgający powyżej podłogi piwnicy” – informuje bydgoszcz.pl. „Od poniedziałku na budowie pracują również dwa żurawie, które ułatwiają transport materiałów budowlanych. Płyta zalewana jest natomiast z użyciem specjalistycznych pomp do betonu”.

Inwestycja kosztować będzie w sumie blisko 100 milionów złotych. Na kontynuację prac w przyszłorocznym budżecie zarezerwowana została kwota 49,2 mln zł. Jedną czwartą kwoty dokłada ministerstwo sportu.

W kompleksie nowej Astorii  funkcjonować będą m. in. przystań kajakowa, hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, magazyny na sprzęt. Znajdą się również hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne. Miejscowo pogłębione dno do głębokości sześciu metrów sprawi też, że Astoria będzie doskonałym miejscem do treningu dla nurków, w tym służb ratowniczych.  Nowoczesne rozwiązania pozwolą też dzielić basen na kilka mniejszych części o zróżnicowanej głębokości dna. W ten sposób obiekt będzie pełnił również ważna funkcję rekreacyjna i planowane jest jego szerokie udostępnienie mieszkańcom. 

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor