Bydgoszcz 14 lut 2018 | Redaktor
Balony, teatr, konie… Atrakcje półkolonii zimowych w „Wiatraku”

Półkolonie w „Wiatraku”/fot. „Wiatrak”

55 dzieci spędza ferie na półkoloniach w „Wiatraku”. Były już m.in. zabawy z Baloniarkami, mini spektakle w plenerze i wyprawa do Jagodowej Stajenki, a przed nimi jeszcze wiele innych atrakcji.

Zaczęło się tradycyjnie – w poniedziałek (12 lutego) wszyscy uczestnicy, którzy pojawili się rano w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7), zostali podzieleni na cztery grupy, był czas na przedstawienie się i zapoznanie.

Atrakcją pierwszego dnia półkolonii był zabawy ruchowe z Baloniarkami, czyli animatorkami, które z balonów potrafią wyczarować wszystko. W drugiej części dnia dzieci zaproszone zostały na mini zajęcia teatralne w plenerze. Każde miało do odegrania krótką scenkę z jakąś postacią z bajek.

We wtorek (13 lutego) uczestnicy półkolonii wybrali się na wycieczkę do Jagodowej Stajenki. Na szczęście pogoda bardzo dopisała. Zaczęli od pląsów oraz tańców, aby później uczestniczyć w przygotowanych przez pracowników stadniny zajęciach ruchowych i plastycznych. Każdy dziecko miało okazję dowiedzieć się, jak zadbać o konia i przygotować się do jazdy na nim. Tym, co sprawiło największą radość była oczywiście sama jazda konna i możliwość poznania mieszkańców stajenki. Potem wszyscy uczestniczyli w grze terenowej, aby na koniec ogrzać się przy ognisku i zjeść pyszne kiełbaski. 

 

fot. „Wiatrak”

 

W środę (14 lutego) – zabawy ciąg dalszy, w planach jest dzień edukacji i bezpieczeństwa.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor