Bydgoszcz 10 cze 2019 | Redaktor
Czysta Puszcza Bydgoska - zapraszają do wielkiego sprzątania

Już po raz siódmy odbędzie się akcja „Czysta Puszcza Bydgoska” . „Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do wspólnego sprzątania – zachęcają organizatorzy.

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które w tak wysokim stopniu jest świadome korzyści, jakie daje nam środowisko naturalne i jednym z ostatnich, które może coś zmienić. „Jeśli nie zaczniemy zmian od siebie tu i teraz, to w niedalekiej przyszłości na Ziemi nie będzie sprzyjających warunków do życia” – przekonuje pomysłodawca i organizator akcji Marcin Rybacki. - Dlatego spotkajmy się w sobotę (15 czerwca) o godzinie 9.30 na skraju lasu przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy i wspólnie posprzątajmy las.

Pierwsza edycja „Czystej Puszczy Bydgoskiej” miała miejsce dokładnie siedem lat temu. Początkowo była to mała inicjatywa skupiająca kilka osób, które chciały coś zmienić i zadbać o czystość Puszczy Bydgoskiej. Z roku na rok, wydarzenie przyciąga kolejnych uczestników, którzy chcą budować społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska, zwłaszcza lasów. Do tej pory organizaotrzy mogą pochwalić się ponad 500 osobami, które wsparły akcję i łącznie zebrały ponad 1500 worków śmieci. W tym roku organizatorzy chcą wspólnie ze wszystkimi uczestnikami pobić ten wynik i zebrać rekordowa liczbę worków. Zapraszają wszystkich do przyłączenia się akcji.

Każdy z uczestników otrzyma rękawiczki, worki foliowe oraz opiekę jednego z przewodników, który będzie koordynował przebieg każdej z tras. W tym roku są trzy: ścieżka krótka – dla rodzin z mniejszymi dziećmi, dłuższa dla osób bardziej zaawansowanych i ta najbardziej wymagającą – dla wprawionych zbieraczy.

„Po wielkim sprzątaniu zapraszamy wszystkich uczestników na rodzinny piknik, podczas którego zapewniamy moc atrakcji. Zdrowe, sezonowe jedzenie, ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy dla dzieci, loterie z nagrodami ale przede wszystkim moc uśmiechów i pozytywnej energii” – zachęcają organizatorzy.

Szczegóły na stronie czystapuszczabydgoska.pl oraz na Facebooku/Czysta Puszcza Bydgoska.

We wspólnym sprzątaniu wspierają akcję Lasy Państwowe. Organizatorami akcji są: Marcin Rybacki, Helgesen Polska, Monika Rybacka, Monika Wójt, RM Lingua, Anna Mikicka.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor