Bydgoszcz 10 kwi 2019 | Redaktor
Darmowe bilety na koncert urodzinowy szły jak świeże bułki [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Z okazji 673. urodzin Bydgoszczy miasto organizuje uroczysty koncert w Filharmonii Pomorskiej. 17 kwietnia wystąpi polskie trio wokalne Tre Voci.

W środę (10 kwietnia) rozdawano darmowe bilety na koncert urdozinowy. Na długo przed otwarciem punktu wydawania wejściówek przes Filharmonią Pomorska ustawiła się długa kolejka.

Z okazji 673. rocznicy nadania praw miejskich w środę (17 kwietnia, godz. 19.00) odbędzie się uroczysty koncert w Filharmonii Pomorskiej. Wysłuchamy koncertu z udziałem polskiego tria wokalnego Tre Voci. Akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego.

Tre Voci to pierwszy i jedyny w Polsce zespół „crossoverowy” złożony z oklaskiwanych na całym świecie tenorów. Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj są artystami nowej generacji: trzy indywidualności, trzy zróżnicowane, wspaniałe głosy tenorowe. Młodzi i utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru – w swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki.

W części oficjalnej, tradycyjnie z tej okazji, wręczone zostaną nagrody Prezydenta Bydgoszczy dla zasłużonych i wyróżniających się bydgoszczan.

 

fot. Anna Kopeć

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor