Bydgoszcz 6 cze 2019 | Redaktor
O Bliskim Wschodzie opowie Witold Repetowicz [SPOTKANIE AUTORSKIE]

fragment okładki książki/fot. czarne.com.pl

Biuro Poselskie Pawła Skuteckiego zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i specjalistą do spraw Bliskiego Wschodu Witoldem Repetowiczem, autorem książki „Allah akbar. Wojna i pokój w Iraku”.

„Witold Repetowicz to znany dziennikarz i specjalista do spraw Bliskiego Wschodu, przez lata podróżował po Iraku, by poznać wszystkich liczących się graczy. Był na linii frontu z szyickimi milicjami Al-Haszd asz-Szaabi, w Nadżafie, religijnym centrum szyitów, przyjął go sam mardża Muhammad Sa’id al-Hakim. Spotykał się też z turkmeńskimi uchodźcami z Niniwy i jako pierwszy zachodni dziennikarz pojawił się w wyzwolonej od dżihadystów starożytnej Hatrze.

Allah Abkbar to nie tylko opowieść o ostatnich etapach kampanii odbijania Mosulu, lecz także próba zmierzenia się z fałszywym obrazem Iraku – państwa, zdaniem Zachodu, sztucznego i skazanego na wojnę, gdzie na każdym rogu czai się terrorysta, szyici i sunnici skaczą sobie do gardeł, a między zniszczonymi budynkami przejeżdżają pancerne wozy stacjonujących wojsk" - czytamy na stronie Wydawnictwa Czarne.

Spotkanie odbędzie się 6 czerwca (czwartek) o godz. 18.30 w Centrum Kultury Miejskiej Dystrykt, (ul. Zduny 8) w Bydgoszczy. Poprowadzi je poseł Paweł Skutecki.

materiały Wydawnictwa Czarne

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor