Bydgoszcz 10 sty 15:59 | Redaktor
Startują zapisy [3. PKO BYDGOSKI FESTIWAL BIEGOWY]

Już dziś (10 stycznia) o godzinie 18:00 startują zapisy na największą imprezę biegową w mieście – podał oficjalny serwis Bydgoszczy.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to największa impreza biegowa w Bydgoszczy. Na tegoroczny festiwal zaplanowano biegi na dystansach 10 km oraz półmaratonu, konkurencje biegowe na krótszych dystansach, biegi dla dzieci i młodzieży, animacje sportowe i zawody rolkarskie. Start wszystkich biegów tradycyjnie na bieżni stadionu Zawiszy przy ul. Gdańskiej.

Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2018.

 

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. W drugiej edycji brało udział już ponad 3000 uczestników, w tym setki dzieci i młodzieży. Impreza posiada certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu - „Running for All”. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 819 uczestników 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zaangażowało się w akcję charytatywną na rzecz 28-letniej Ewy i 59-letniej Oli. Dzięki temu kobiety otrzymały od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na leczenie. Od 2013 roku zostały przeprowadzone 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 124 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 354 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.

 

Źródło: Oficjalny serwis Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor