Bydgoszcz 2 kwi 14:07 | Redaktor
Startuje program Bydgoska Karta Młodzieży

fot. UMB

BKM to projekt skierowany do młodzieży uczącej się w Bydgoszczy. Specjalna oferta przygotowana przez partnerów ma zachęcać do korzystania z oferty kulturalnej, rozrywkowej, gastronomicznej oraz innych oferowanych przez lokalne firmy - informuje ratusz.

Głównym założeniem programu Bydgoska Karta Młodzieży jest wyciągnięcie młodych osób z domów oraz zaproponowanie im ciekawych form spędzania czasu wolnego w mieście. Wszyscy uczący się w Bydgoszczy w szkołach ponadpodstawowych mogą złożyć wniosek o wydanie BKM, która uprawniać będzie do korzystania z ulg, rabatów i bonusów przygotowanych przez partnerów programu. Potencjalnie z karty może skorzystać nawet 15 tys. osób.

We wtorek (2 kwietnia) oficjalnie zainaugurowano program na konferencji prasowej w ratuszu. 

– Włączenie się do akcji sporej liczby partnerów to wspólny sukces młodzieży, która zaangażowała się w ten projekt. Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie zwrócili się do mnie z tą inicjatywą – podkreślił  prezydent Rafał Bruski.

Partnerzy, którzy dołączyli do programu, będą promować specjalnie przygotowaną ofertę na swoich stronach internetowych, portalach społecznościowych i stacjonarnie w formie naklejki na lokalu. Zniżki oraz bonusy przygotowało już ponad 50 Partnerów. Posiadacze karty będą mogli korzystać m.in. ze specjalnej oferty kulturalnej, gastronomicznej, sportowej, czy edukacyjnej. Pełna lista Partnerów znajduje się tutaj.

W spotkaniu startowym udział wzięli przedstawiciele firm, które dołączyły do akcji:  LV Optics, Partner HR Dawid Trawczyński, Herbaciarnia Asia i Park 17. W inauguracji uczestniczył także dyrektor Filharmonii Pomorskiej Maciej Puto, który podkreślał, że kultura to nie wydatek, ale inwestycja, a oferta przygotowana dla młodzieży jest bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Ofertę kulturalną przygotowały także Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Galeria miejska bwa oraz Teatr Polski.

Co zrobić, aby otrzymać Bydgoską Kartę Młodzieży?:

  • Wniosek o wydanie Karty składa się elektronicznie za pośrednictwem strony www.mrm.edu.bydgoszcz.pl.
  • W formularzu trzeba zaznaczyć wszystkie niezbędne dane oraz wybrać miejsce odbioru BKM.
  • Wniosek jest rozpatrywany w ciągu 21 dni.
  • Po poprawnym wypełnieniu formularza należy wydrukować potwierdzenie, które trzeba okazać w momencie odbioru karty.

Ze względu na obowiązujące przepisy odbiór następuje w obecności rodzica lub opiekuna prawnego ucznia. Uczniowie uczący się w publicznych szkołach ponadpodstawowych odbierają gotową kartę w szkole, w której się uczą. Z kolei młodzież uczęszczająca do bydgoskich szkół niepublicznych po odbiór karty udaje się do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. 

Karta wydawana jest na czas trwania nauki. Należy zapamiętać, że Bydgoska Karta Młodzieży jest ważna tylko z aktualną legitymacją szkolną lub zaświadczeniem o nauce. Co ważne, program skierowany jest do wszystkich uczniów, którzy uczą się w Bydgoszczy, także tych mieszkających poza granicami naszego miasta.

Bydgoska Karta Młodzieży to trzecia, po Karcie Seniora i Dużych Rodzin, inicjatywa wspierania różnych grup społecznych.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor