Bydgoszcz 15 maj 2019 | Redaktor
W Bydgoszczy powstanie teledysk promujący niepełnosprawnych sportowców

fot. Anna Kopeć

Grupa Adonis nakręci klip do piosenki „Serce na dłoni" napisanej specjalnie dla Stowarzyszenia Serduszko na Dłoni. Inicjatywę powstania teledysku poświęconego niepełnosprawnym sportowcom wspierają bydgoskie gwiazdy, m.in. Tomasz Gollob oraz koszykarki z Artego Bydgoszcz.

Częścią artystyczną teledysku zajmuje się Piotr Sikora, lider grupy Adonis. Od strony organizacyjnej Stowarzyszenie Serduszko Na Dłoni wspiera grupa policyjna z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii przy Komisariacie Policji Bydgoszcz Wyżyny. Akcję wspiera również były wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński.

Stwarzyszenie zbiera pieniądze dla sportowców, którzy będą reprezentować Polskę na Paraolimpiadzie w Tokio w 2020 roku (czytaj też Bydgoskie sztangistki w drodze do Tokio. Możemy spełnić ich marzenie).

fot. Anna Kopeć

- Teledysk ma być kręcony w Artego Arenie oraz na Wyspie Młyńskiej. Refren piosenki zaśpiewają zarówno dzieci pełnosprawne, jak i niepełnosprawne, które także włączają się w tę akcję - mówi prezes stowarzyszenia Bogumiła Muller. - Adonis włącza się do akcji bezinteresownie. Piotr Sikora ma wielkie serducho i to on zaszczepił tę akcję w Piotra Nowaka, który skomponował muzykę do piosenki - dodaje.

Pierwszy zwiastun promujący teledysk będzie kręcony w studiu u Tomasza Golloba. Planowany jest też udział innych sportowców, olimpijczyków, którzy także przyłączają się do tej inicjatywy. 

fot. Anna Kopeć

- Mam nadzieję, że piosenka będzie się podobać... Akcja ma na celu pokazanie wszystkich ważnych osiągnięć tych ludzi. Są też sportowcy, którzy mają duże osiągnięcia, mówimy tu o osobach niepełnosprawnych, o których często zapominamy, a oni są bardzo znaczący w sporcie - mówi Piotr Sikora. I dodaje - Tą akcją im pomagamy. Chcemy, żeby to Stowarzyszenie było dostrzeżone, bo wykonuje kawał dobrej roboty.

Prace koncepcyjne nad teledyskiem trwają. Za kilka dni rozpocznie się proces produkcji. O dalszych postępach stowarzyszenie na bieżąco informuje na swoim Facebooku.

sw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor