Bydgoszcz 24 wrz 18:24 | Redaktor
Zagrożenia na Okolu i Wilczaku – Rady Osiedli zapraszają na ważne spotkanie

Wśród tematów są m.in. zagrożenia związane z ochroną środowiska w rejonie Kanału Bydgoskiego/fot. Anna Kopeć, materiał ilustracyjny

W środę (25 września) w Szkole Podstawowej nr 45 (ul. Staroszkolna 12) odbędzie się spotkanie Rad Osiedli z mieszkańcami Okola i Wilczaka. Wśród gości m.in. przedstawiciele ratusza, drogowców, „Wód Polskich”, policji. Początek o 17.30.

– Przedstawimy zgłaszane przez mieszkańców naszych osiedli sprawy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa – zapowiada przewodniczący Rady Osiedla Okola Jan Dopierała.

Rady chcą odnieść się do „zauważonych zagrożeń występujących w związku z działalnością firmy „FACTUM” na terenie osiedla Okola, uchybień drogowych związanych z zakończoną modernizacją ulicy Grunwaldzkiej i ulic ościennych, zagrożeń związanych z ochroną środowiska (Stary Kanał Bydgoski i jego otulina) oraz wszechobecnym smogiem, jak również zagrożeń związanych z gospodarką odpadami komunalnymi oraz zagrożeń związanych z fizycznym bezpieczeństwem mieszkańców naszych osiedli” – czytamy w piśmie przewodniczącego.

Na spotkanie zaproszenie zostali przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy, w tym ZDMIKP, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Biura Zarządzania Odpadami Komunalnymi, Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej oraz Pełnomocnika Prezydenta ds. Rad Osiedli, Radnych Miejskich Okręgu Wyborczego nr 1 oraz przedstawiciele policji, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy – „Wody Polskie”, MOPS-u oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Okola i Wilczaka.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor