Bydgoszcz 29 sty 2018 | Redaktor
Zmarła Jadwiga Aleksandrowicz, dziennikarka

Jadwiga Aleksandrowicz/fot. Gazeta Pomorska

Zmarła Jadwiga Aleksandrowicz, dziennikarka „Gazety Pomorskiej”. Jej bliskim oraz kolegom redakcyjnym zespół „Tygodnika Bydgoskiego” składa szczere wyrazy współczucia.

Redakcja „Gazety Pomorskiej” pożegnała się z red. Jadwigą Aleksandrowicz wzruszjącym wpisem:

 „Komputer Jagody (tak wszyscy o Niej mówili) ostatni raz zalogował się do systemu redakcyjnego w piątek przed południem. Na niedzielnego wydawcę czekała gotowa strona wydania Aleksandrów Kujawski/Ciechocinek/Radziejów. Jak zawsze dopieszczona. Zapis życia terenu, na którym działała Jagoda.” 

„Mimo przejścia na emeryturę pracowała jak rasowy dziennikarz. Jeździła, rozmawiała, robiła zdjęcia. Szybko odkryła jakie możliwości daje dziennikarzowi prasowemu internet. Sama „wstawiała” teksty online, dobierała fotki. Uzupełniała to, co już nie zmieściło się do papierowego wydania. I tu, i tam miała swoich wiernych czytelników.” 

Zawsze uśmiechnięta, profesjonalna, przygotowana. Pisanie wypełniało jej całe dnie. Lubiła to i nie skarżyła się, kiedy dzwoniliśmy do niej z nowymi tematami czy pomysłami, do których chcieliśmy ją zaangażować. Jagoda, włącz do cholery tego kompa. Daj newsa, przecież wiesz, że czekamy. Czekamy…” 

Drodzy Czytelnicy, dziennikarze, redaktorzy i wszyscy członkowie zespołu „Gazety Pomorskiej” łączymy się z Wami w bólu. Jadwigo! Spoczywaj w pokoju.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor