Bydgoszcz 22 mar 2019 | Redaktor
Zostań fundatorem sztandaru Polonii Bydgoszcz

mat. KP Polonia Bydgoszcz

Klub Piłkarski Polonia Bydgoszcz zaprasza do współtworzenia projektu powstania sztandaru jubileuszowego całego środowiska polonijnego.

Klub Polonia Bydgoszcz w przyszłym roku będzie obchodził 100-lecie powstania. U zarania był swoistym wotum wdzięczności za uzyskanie przez Polskę niepodległości. Zawsze był wtopiony w lokalną społeczność, przeżywając z nią upadki i wzloty, nie wyłączając z tego tragicznych wydarzeń II wojny światowej.

Z okazji rocznicy rozpoczęto akcję fundacji sztandaru jubileuszowego, który umożliwi godne reprezentowanie środowiska polonijnego na uroczystościach państwowych i patriotyczno – religijnych. Delegacje klubów i stowarzyszeń będą mogły manifestować swoje przywiązanie do regionu w sposób pełny i uroczysty.

Trwa zbiórka pieniędzy na sztandar. Potrzeba siedem tysięcy złotych. W cenę sztandaru wliczono:

  • haftowany płat sztandaru wg załączonego projektu
  • drzewiec z głowicą
  • pokrowiec
  • trzy sztuki szarf plus rękawice

Środki, które ewentualnie przekroczą zakładane do projektu potrzeby, zasilą budżet organizacji obchodów 100-lecia klubu.

Wsparcie organizacyjne przedsięwzięcia zapewnia Stowarzyszenie „Biało-Czerwone Pokolenie”.

Można też zostać chrzestnym sztandaru. Zostaną nimi ci, którzy ofiaruję 500 zł i więcej. Dane chrzestnych zostaną wygrawerowane na okolicznościowych gwoździach, które będą umocowane na drzewcu sztandaru. W wiadomości do wpłaty organizatorzy proszą o określenie personaliów, które mają znajdować się na gwoździu. Co bardzo ważne, ilość gwoździ na drzewcu jest ograniczona do 30 sztuk.

Zbiórka jest prowadzona przez portal zrzutka.pl

Źródło: KP Polonia Bydgoszcz

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor