Film 14 gru 2018 | Redaktor
Seans na hali Stomilu i zwiedzanie

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Zwiedzanie prawie stuletniej fabryki Stomil, a także projekcje dwóch filmów w pomieszczeniu na hali fabrycznej – w piątek 14 grudnia odbędzie się pokaz filmowy z projektora analogowego w ramach festiwalu „Przeźrocza”.

Pokaz w Stomilu to jednocześnie ostatnie wydarzenie w tym roku  w ramach Przemysłowej Historii Bydgoszczy organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury.  Przed kinową projekcją będzie można zwiedzić prawie stuletnią fabrykę Stomil.

Następnie na hali fabrycznej zaprezentowane zostaną dwa filmy: krótki dokument Marcela Łozińskiego „Happy End” oraz „Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy” Jerzego Gruzy z udziałem Zdzisława Maklakiewicza i Leona Niemczyka. 

Projekcja realizowana jest w ramach festiwalu „Przeźrocza”, adresowanego do miłośników kina artystycznego, łączącego „analogową przeszłość z cyfrową przyszłością”. Pokaz w Stomilu to próba powrotu do klasyki polskiej kinematografii. Gościem specjalnym wydarzenia będzie właściciel starego sprzętu analogowego do projekcji na taśmie filmowej - Kazimierz Baszczyński, kinooperator. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Koloroffon.

Zwiedzanie i pokaz odbędą się w piątek 14 grudnia o godz. 18.00 w Fabryce Stomil przy ul. Toruńskiej 155. Wstęp wolny. 

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor