Zamek bydgoski był symbolem dawnej potęgi miasta

Jarosław Kopeć | 9 mar 08:35 Po bydgoskim zamku pozostało jedynie ślady w archiwach. Idea jego odbudowy odżywa raz po raz przy różnych okazjach. Opinie są bardzo zróżnicowane, podobnie jak pomysły. „Tygodnik” zebrał głosy z różnych stron w tej debacie, bo tak jak w tytule – uważamy, że był on symbolem dawnej potęgi naszego miasta.

Bydgoski skarb ma swoje logo

Redaktor | 14 lut 16:03 Kubki, koszulki, a także torby bawełniane i inne gadżety promocyjne – miasto przygotowało atrakcyjne przedmioty, które promują niezwykłe znalezisko archeologiczne – poinformował ratusz. Wkrótce będą dostępne dla mieszkańców i turystów w Bydgoskim Centrum Informacji.

20 tysięcy osób obejrzało bydgoski skarb. Mija rok od otwarcia wystawy

Marta Kocoń | 13 lut 15:01 Znalezisko z katedry już od roku można oglądać w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej. W tym czasie wykupiono ok. 20 tysięcy biletów wstępu na wystawę, a muzealnicy intensywanie pracowali nad nową, już docelową ekspozycją. Ma być gotowa za kilka miesięcy.

Szukamy „Świadków Historii” [KOMUNIKAT]

Redaktor | 7 lut 19:26 Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku ogłosił IV edycję Nagrody Honorowej „Świadek Historii”, w której przyjmowane są zgłoszenia osób z terenu działania delegatury w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie).

Podróż przez historię polskiej policji [ZDJĘCIA]

Redaktor | 6 lut 21:36 W roku 2019 polska Policja Państwowa świętuje stulecie istnienia. W środę (6 lutego) przed Komendą Wojewódzką Policji uroczyście odsłonięty tablicę ku czci patrona, Witalisa Olszańskiego. Policjanci spotkali się też na spektaklu pt. „Służba”. W postaci wcielili się sami funkcjonariusze.

Ja to królestwo wielce umiłowałam. Maryja zawsze opiekowała się Polską

Redaktor | 4 lut 19:59 Patronka Niepodległości. Matka Boża w polskim malarstwie patriotycznym na przestrzeni wieków – to temat prelekcji Mateusza Solińskiego, doktora nauk humanistycznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, którą wysłuchali dziś (4 lutego) bydgoszczanie w biurze europosła Kosmy Złotowskiego przy ulicy Wełniany Rynek 11/7.

Ziemia spłynęła krwią. Dokument o zbrodni w Karolewie

Redaktor | 21 sty 11:23 Sąsiedzi stali się katami dla sąsiadów. Pomorze spłynęło krwią – słyszymy w zwiastunie filmu „Zbrodnia Pomorska. Karolewo 1939”. Projekcja dokumentu o mordach na Polakach na terenach dzisiejszego powiatu sępoleńskiego odbędzie się 29 stycznia (godz. 17.00) w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Dumni z Bydgoszczy, Dumni z Niepodległej [WIDEO]

Redaktor | 20 sty 20:37 Miasto Bydgoszcz prezentuje kolejny film z cyklu „Dumni z Bydgoszczy, Dumni z Niepodległej”. Tym razem z okazji 99. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Do obejrzenia również u nas.

Sowieci zaczęli w Bydgoszczy nową okupację [WYKŁAD]

Redaktor | 18 sty 12:25 Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z cyklu „Bez przedawnienia”. 23 stycznia na strychu biblioteki odbędzie się wykład pt. „Bydgoszcz 1945. Nowa okupacja”.

Aktywna działalność, desperacki krok

Krzysztof Osiński | 13 gru 13:46 Jarosław Brejza przeżył zaledwie osiemnaście lat. Zmarł tragicznie w stanie wojennym, stając się dla lokalnych działaczy podziemnej „Solidarności” symbolem ofiary władz komunistycznych.