Historia 22 lut 2018 | Redaktor
„Śmiertelni” – premiera książki

Zapraszamy w piątek (23 lutego) na spotkanie autorskie z Tomaszem Greniuchem, autorem książki „Śmiertelni”, które odbędzie się przy Placu Piastowskim 5 o godz. 17:30.

Z Beskidu do Baruta i Starego Grodkowa – prawdziwa historia zgrupowania „Bartka”. O swoje nowej książce – powieści opartej na faktach z dziejów zgrupowania NSZ kpt. Flamego opowie autor, historyk Tomasz Greniuch.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki z dedykacją i autografem, cena wynosi 50 zł.  

Tomasz Greniuch - rocznik 1982, pochodzi z Lewina Brzeskiego, gdzie mieszka. Jest żonaty, ma syna Karola. W 1999 r. związał się z Ruchem Narodowym. Jest historykiem, absolwentem Wydziału Historyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W 2008 r. nakładem wydawnictwa Antyk – Marka Derewieckiego ukazała się jego książka „Król Podbeskidzia – biografia kpt. Henryka Flame ps. „Bartek”, która jest poprawioną i rozszerzoną wersją jego rozprawy magisterskiej.

„Śmiertelni” to jego kolejna książka. Wysawnictwo Miles rekomenduje ją tak:

Historie młodych chłopaków – żołnierzy zgrupowania, którym dowodził kpt. Henryk Flame „Bartek” – niewątpliwie przytłaczają i wzruszają. Pełni nadziei i planów na przyszłość, z ukształtowanym kośćcem moralnym, znaleźli się w niewłaściwych czasach i niewłaściwym miejscu. Dopóki tylko mogli, dopóki starczało im sił i nadziei, nie pozwalali na panoszenie się sowieckiej władzy. Od starszego sierżanta Zdzisława Krausa „Andrusa” – głównego bohatera fenomenalnej powieści Tomasza Greniucha – i innych żołnierzy NSZ możemy uczyć się patriotyzmu rozumianego jako stała dyspozycja do służenia Ojczyźnie, łącznie z wolą oddania za nią życia, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor