Komunikacja 11 paź 15:00 | Redaktor
Połmaraton Bydgoski – będą zmiany w komunikacji

fot. Anna Kopeć, archiwum

W niedzielę (13 października) odbędą się 7. Półmaraton Bydgoski oraz towarzyszący mu bieg na 5 kilometrów. Trasa wytyczona została m.in. wzdłuż ulicy Gdańskiej, której część zostanie wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego.

Trasa półmaratonu obejmuje tereny Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, ulicę Rekreacyjną, a także odcinek ulicy Gdańskiej (od ul. 11 Listopada do ul. Zamczysko). Bieg na 5 km odbędzie się wzdłuż ulicy Gdańskiej. Na starcie stanie ponad 2000 biegaczy, których wspierać będzie Paweł Wojciechowski, halowy mistrz Europy w skoku o tyczce. Początek biegu na 5 km o godzinie 11.00, półmaratonu o 11.15. 

Poza tym na Stadionie Zawiszy biegi dla dzieci w trzech kategoriach: 5-6 lat (200 m), 7-8 lat (400 m), 9-10 lat (400 m). Areną zmagań będzie Stadion Zawiszy. Początek o godz. 10.00.

W związku z biegami, drogowcy informują, że od ok. 10.00 do ok. 15.00 ulica Gdańska od skrzyżowania z ulicą 11 listopada do skrzyżowania z ulicą Konną będzie wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego. Tramwaje będą skierowane na zmienione trasy, za tramwaj kursować będzie autobusowa linia zastępcza na trasie rondo Jagiellonów – Gdańska – Czerkaska – Sułkowskiego – Dworzec Leśne, zmiany dotyczyć też będą funkcjonowania linii 52 oraz międzygminnych 93 i 94.

Poniżej szczegółowy rozkład zmiany i trasy biegów. 

Zmiany w funkcjonowaniu komuniacji autobusowej:

Linia autobusowa nr 52
Kierunek do Podkowy – przebieg zmieniony od przystanku Sułkowskiego / Czerkaska ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Armii Krajowej / Zamczysko. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: - Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek ul. Gdańska), Modrzewiowa / Gdańska, Las Gdański, Myślęcinek, Zamczysko / Gdańska. Linia ta zatrzymywać się będzie na przystanku pn. Leśne zlokalizowanym na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego.
Kierunek do Błonia – przebieg zmieniony od przystanku Armii Krajowej / Jeździecka alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicami Kamienną i J. Sułkowskiego do przystanku Leśne.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Zamczysko / Armii Krajowej, Zamczysko / Gdańska, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa / Gdańska.
Linia ta zatrzymywać się będzie na przystanku zlokalizowanym na alei Armii Krajowej za skrzyżowaniem z ulicą Zamczysko.


Linia międzygminna nr 93
Kierunek do Niw, Wilcza – przebieg zmieniony od przystanku Dworzec Leśne ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Osielsko / Myślęcinek.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek ulica Gdańska), Modrzewiowa / Gdańska, Las Gdański, Myślęcinek, Gdańska / Jeździecka. Dodatkowe przystanki na trasie: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek linii nr 52)
Kierunek do Dworca Leśnego – przebieg zmieniony od przystanku Osielsko / Myślęcinek alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicami Kamienną i J. Sułkowskiego do przystanku Dworzec Leśne.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Gdańska / Jeździecka, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa / Gdańska.
Dodatkowe przystanki na trasie: Armii Krajowej / Jeździecka (przystanek linii nr 52), Armii Krajowej / Zamczysko.


Linia międzygminna nr 94
Kierunek do Żołędowa, Nekli – przebieg zmieniony od przystanku Dworzec Leśne ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Gdańska / Jeździecka.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek ulica Gdańska), Modrzewiowa / Gdańska, Las Gdański, Myślęcinek.
Dodatkowe przystanki na trasie: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek linii nr 52).
Kierunek do Dworca Leśnego – przebieg zmieniony od przystanku Jeździecka / Ogród Botaniczny ulicą Jeździecką, alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicami Kamienną
i J. Sułkowskiego do przystanku Dworzec Leśne.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Gdańska / Jeździecka, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa / Gdańska.
Dodatkowe przystanki na trasie: Armii Krajowej / Jeździecka (przystanek linii nr 52), Armii Krajowej / Zamczysko.

W czasie trwania imprezy wstrzymany zostanie całkowicie ruch tramwajów w ciągu ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z ulicą K. Chodkiewicza do pętli Las Gdański. W związku z tym tramwaje będą w tym okresie kursować na trasach czasowo zmienionych: tramwaje linii nr 1 i 10 zostaną skierowane na trasę do pętli Bielawy, a tramwaje linii nr 2 zostaną do pętli Rycerska.

Wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza: linia „Za T” będzie kursować na trasie rondo Jagiellonów – Gdańska – Czerkaska – Sułkowskiego – Dworzec Leśne z częstotliwością co 20 minut w godzinach od 10.00 - 15.00. Rozkład jazdy komunikacji zastępczej dostępny jest tutaj.Bilety z linii tramwajowych będą po przesiadce honorowane w autobusowej komunikacji zastępczej i odwrotnie.

źródło: Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji w Bydgoszczy, oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor